تبلیغات
شگفتی های قرآن - پیشگوئی های حضرت محمد(ص)کشف جدید علم پزشکی مطابق با حدیث رسول اکرم (ص) درقاهره

دکترعبدالباسط ‌محمد، استاد مرکز ملی تحقیقات و عضو شورای عالی امور اسلامی در قاهره، کشف جدید علمی خود را مطابق با اعجاز علمی حدیث نبوی ارائه‌کرد.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «محیط»، دکتر «عبد‌الباسط محمد‌» با اشاره به وجود احادیثی درباره طب تشریحی، حقایق جدیدی را در اعجاز علمی قرآن پیرامون تعداد مفاصلی که در بدن هر انسانی وجود دارد کشف کرد.

از جمله مهم‌ترین این احادیث، حدیثی است که رسول اکرم(ص) می‌فرماید: « در بدن انسان 360 مفصل وجود دارد، پس هر کس می‌تواند در هر روز از سال یک عضو خود را از آتش محفوظ بدارد، این کار را انجام دهد. پرسیدند یا رسول‌الله چگونه؟! فرمود: تکبیر و تسبیح خداوند را بگوید، مردم‌آزاری نکند و امر به معروف و نهی‌ازمنکر رابه جا آورد».

حدیث مذکور در ظاهر پند ونصیحتی برای مسلمانان است تا تقوا پیشه‌کنند و از آتش جهنم مصون بمانند، ولی دراین حدیث شریف، علمی بزرگ نهفته‌است که به اعجاز علمی در سنت نبوی اشاره دارد.

تا سال 1996 با وجود پیشرفت وسائل تشخیص، لیزر، اشعه و رادیولوژی علم بشری تنها 430 مفصل در بدن انسان را تشخیص داد، ولی با گذشت زمان و همت برخی دانشمندان علم تشریح در خصوص تعداد مفاصل و با تفکیک آن‌ها از یکدیگر امروزه ثابت شده است که در بدن آدمی دقیقا 360 مفصل وجود دارد.

دکتر عبدالباسط در مصاحبه‌ خود با روزنامه «المدینه» عربستان اعلام کرد: حضرت رسول(ص) 14 قرن پیش بدون ابزار پزشکی و علمی عصر حاضر به تعداد دقیق این مفاصل اشاره کرده‌اند و این جز اعجاز علمی احادیث و صدق رسالت نبی اکرم(ص) چیز دیگری محسوب نمی‌شود.

وی افزود: کشف این مسئله همچنین ارتباطی به علاقه مسلمانان به پیامبر(ص) ندارد، چرا که دانشمندان صحت این مسئله را تایید کرده‌اند.
تاریخ : پنجشنبه 31 فروردین 1391 | 11:31 ق.ظ | نویسنده : | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.