تبلیغات
شگفتی های قرآن - میوه های نام برده شده در قرآن

خاصیت دارویی میوه‌های قرآنی

خاصیت دارویی میوه‌های قرآنی
امروز خاصیت ضد سرطانی و درمانی بسیاری از میوه های نام برده شده در قرآن مورد تأکید دانشمندان قرار گرفته است.
اصلی ترین آیه در مورد غذا می گوید دقت كنید و بنگرید چه میخورید. یعنی با توجه به طبع كه ارثی است و همیشگی و مزاج كه با توجه به غذای خورده شده بوجود می آید غذای خود را انتخاب كنید تا همیشه بزرگترین ثروت كه همان سلامتی است را از خداوند دریافت كنید.
حجت الاسلام حسین علوی مهر مدیر دانشنامه قرآن پژوهی با اشاره به اینکه ذکر برخی میوه‌ها در قرآن کریم با هدفی حکیمانه و دقیق صورت گرفته گفت: امروز خاصیت ضد سرطانی و درمانی بسیاری از میوه های نام برده شده در قرآن مورد تأکید دانشمندان قرار گرفته است.
مدیر دانشنامه قرآن پژوهی در گفتگو با مهر در رابطه با میوه های که در قرآن نام برده شده گفت: در قرآن کریم از میوه های متعددی مانند انگور ، انار ، انجیر ، زیتون و خرما نام برده شده است در این رابطه ممکن است دو نگرش مطرح شود.
وی افزود: یکی از این دونگرش این است که قرآن مطابق آن چیزی که در میان عرب آن زمان رایج بوده، این میوه ها را مثل انگور و انار و یا انجیر و خرما مطرح کرده است. این دیدگاه باعث می شود که فضیلتی برای این میوه ها در نظر گرفته نشود.
مدیر دانشنامه قرآن پژوهی در رابطه با دیدگاه دوم گفت: اگر با نگاه خاص، حکیمانه و دقیق تر به قرآن کریم نگاه کنیم در می یابیم که طرح تک تک مسائل از جمله مطرح کردن نام میوه ها دارای حکمت ، هدف و غرض خاصی از جانب خداوند متعال بوده است و می توان آن را براساس معجزه بودن قرآن در نظر گرفت.
وی تأکید کرد: این میوه ها  دارای شاخصهایی هستند که می توان گفت سایر میوه ها از این شاخصها برخوردار نیستند. برای مثال خرما دارای 9 نوع ویتامین مختلف است که قرآن کریم بیش از سایر میوه ها از آن نام برده و آن را هم از میوه های دنیوی و هم میوه های بهشتی معرفی کرده است. خرما می تواند جایگزین یک وعده غذایی شود.
حجت الاسلام علوی مهر اظهار داشت: این ویژگی ها را هم می توان برای انگور، انجیر و انار هم ذکر کرد؛ و علت اشاره خداوند به این میوه ها تداول مصرف آنها میان اعراب آن زمان نبوده است.
مدیر دانشنامه قرآن پژوهی با اشاره به اینکه امروزه کشف شده که بسیاری از میوه های نام برده شده در قرآن خاصیت ضد سرطانی دارند و ترکیب زیتون و انجیر خاصیت دارویی دارد ، اظهار داشت: همچنین قرآن عسل را هم دارای ویژگی درمانی توصیف کرده است.
كه  امروزه   بهترین راه برای جلوگیری و درمان سرماخوردگی و گلو درد استفاده از شربت عسل طبیعی (یك قاشق عسل   1 عدد لیمو ترش تازه  یك لیوان آب)بدین صورت كه نصف آن را كم كم غرغره كند نصف دیگر را آرام آرام بخورد هر وعده یك بار و بهتر است تا 2 روز غذای پختنی مخصوصا غذایی كه گوشت داشته باشد نخورد و همچنین بع داز مصرف شربت عسل از 1عدد سیب زرد رنده شده مخلوط با عسل بطوری كه خوب جویده و كامل با پوست و دانه .. استفاده شود .

به همین دلیل می توان استدلال کرد که خداوند براساس حکمت خود و با هدف خاصی از این میوه هادر  قرآن  یاد کرده است تا مردم از آن استفاده کنند.خدارا  شاكریم  از  این  نعمتهای  كه  به  ما  عطا  كرده

 تاریخ : سه شنبه 15 فروردین 1391 | 01:00 ب.ظ | نویسنده : | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.