تبلیغات
شگفتی های قرآن - عیدتان مبارك

پیشاپیش سال ۱۳91 را به شما خواهروبرادرهای عزیزم تبریک
می گویم.

امیدوارم ۹1سال سرشار از سلامتی.تندرستی.خوشحالی.موفقیت برای همه شما باشد.

 

پشت سرت را نگاه كن !

در سالی كه گذشت

چند تا دل را شكستی ؟!

چند دل بدست آوردی ؟!

اشك چند چشم را در آوردی ؟!

بر روی چند لب ، لبخند نشاندی ؟!

چند تا روح را آزردی ؟!

چند روح را به پرواز در آوردی ؟!

در چند وجود ، بوته ی محبت كاشتی ؟!

ریشه ی كینه ی چند قلب را بارور كردی ؟!

کدام نابسامانی را سامان دادی ؟!

چه زخمهائی را التیام بخشیدی ؟!

کدام بیچاره را چاره نمودی ؟!

کدام روح آشفته را آرامش بخشیدی ؟!

 

زندگی یعنی بازی. سه ، دو ، یک … سوت داور............ بازی شروع شد!!! دویدی ، دست و پا زدی ، غرق شدی ،  عاشق شدی ،  ، مهربان شدی… بچه بودی ، بزرگ شدی ، پیر شدی سوت داورــــــ0?ــــــــــ بازی تمام شد... زندگی را باختی

اشکاتو پاک کن همسفر گاهی باید بازی رو باخت اما اینو یادت باشه باز می شه زندگی رو ساخت  . اگر نمی توانی اقیانوس باشی، دریا باش، اگر نه رودخانه باش واگر نمی نتوانی رودخانه باشی نهری كوچك باش، اما هیچ گاه مرداب نباش.نهری باش جاری، زلال و مهربان و با جوشش زیبایت زندگی را به همه هدیه كن چون وقتی حركت میكنی هم زنده ای و هم به دیگران زندگی می دهی ، سبزه های كنار نهر را دیده ای چه زیبا چشم رانوازش می دهند و ماورای پروانه های لطیف و زیبا هستند، این ها به خاطر سخاوت و مهربانی نهر كوچك اما جاری است، پس تو هم در  این س ال  جدیدی  كه  پیش  رو  دارید با الهام از این رود كوچك پاك  وزلال  جاری شو و بدان خدا در همه حال با توست

یادت  باشد"چرخ روزگار دایره ای شكل است.اگر پایینی نگران مباش كه روزی بالا كشیده خواهی شد و اگر بالائی مغرور نباش كه روزی شاید به پایین كشیده شوی. "                                                             

شاید بتوان بهترین مثال برای تایید قانون تغییر، را دایره ای بودن چرخ روزگار بر شمرد كه به ما می گوید، نه نگران باش و نه مغرور. همانطوری كه بعد از هر زمستانی فصل بهاری است و بعد از هر تابستان سبز و خرمی پاییز سرد و زرد وجود دارد ، ما انسان ها هم باید نه برای شكست ها و سختی ها گله مند باشیم و زانوی غم در بغل بگیریم و چشم بر روی تمام زیبائی های جهان ببندیم و نه باید بعد از رسیدن به هر موفقیتی با اسیر شدن به دست غرور و خودخواهی سهم دیگران را در رسیدن به موفقیت های زندگیمان نادیده بگیریم.

این قانون به ما می گوید كه" امید" یكی از مهمترین قوانینی است كه هر كیمیاگر راه موفقیت موظف به مجهز بودن به آن می باشد. امیدی كه در سختی ها به ما گوشزد می كند كه:

"آهای رفیق چرا زانوی غم در بغل گرفته ای ، به یاد آر كه چرخ روزگار دایره ای شكل است و از آن مهمتر من با تو و كمك كننده ی راه تو ، برای رسیدن تو به اهداف (شخصی ات) هستم"

و زمانی كه به مدد تلاش و امید به بالا رسیدیم دوباره سر در گوش ما می كند و به ما گوشزد می كند كه:

"همراه من همانطوری كه دایره ای بودن چرخ روزگار تو را به اینجا رسانده مغرور مباش و از روزی واهمه داشته باش كه روزی دوباره سوار براین چرخ به پایین كشیده شوی ، پس بكوش تا زمانی كه در این بالا هستی نامی و یادی نیك از خود بر جای بگذاری"

پس امیدوارم زین پس با استفاده  از قانون دایره ای بودن چرخ روزگار ، نه از سختی ها گله مند باشیم و نه به خاطر دستیابی به موفقیت  مغرور شویم.

 تاریخ : جمعه 26 اسفند 1390 | 10:00 ق.ظ | نویسنده : | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.