تبلیغات
شگفتی های قرآن - اشاره قرآن به پس گرفته شدن مواد زاید جنین توسط رحم

رحم کیسه ای سه لایی است که جنین در آن به سر می برد و جنین به وسیله جفت مواد غذایی مورد نیاز کودک را برای او می فرستد و مواد زاید دفعی را از بدن کودک می گیرد.تغذیه جنین در دوران بارداری از طریق خونی که از رحم به بافت جفت می رود انجام می گیرد.جفت شامل یک شبکه عروقی خونی است این بافت از طریق رگ های خونی به رحم متصل است و مواد غذایی را به جنین می رساند و مواد دفعی را از جنین می گیرد.

درحقیقت جفت کار کلیه و کبد و دستگاه گوارش و ریه را برای جنین انجام می‌دهد و همچنین جفت جنین را از ابتلا به بعضی عفونتهایی که مادر اتفاقا بدان مبتلا می‌شود، حفظ می‌کند.و عملکرد جفت یکی از معجزات خلقت می باشد.

در سوره رعد آیه 8 به این خاصیت رحم اشاره شده است:

خدا مى‏داند آنچه را که هر ماده‏اى [در رحم] بار مى‏گیرد و [نیز] آنچه را که رحمها مى‏کاهند و آنچه را مى‏افزایند و هر چیزى نزد او اندازه‏اى دارد.

در زمان پیامبر اکرم (ص) مردم می دانستند که جفت نقش تغذیه جنین را بر
عهده دارد اما از اینکه مواد دفعی جنین توسط رحم پس گرفته می شود اطلاعی در دست نبود و بخش دوم آیه اعجاز علمی برای قرآن محسوب می شود.

نکته برخی از دوستان اتئیست در سایتها مختلف معنی این آیه را بصورت زیر می نویسند:

و تنهاخدا مى‏داند آنچه را که هر ماده‏اى ...

و می نویسند اگر تنها خدا می داند پس این دستگاهای رادیولوژی چیست و ...؟

در جواب این دوستان باید گفت که: 
ترجمه ارائه شده توسط برخی از دوستان اشتباه است و ترجمه ی واژه ی تنها در عربی ""فقط"" است در حالی که کلمه ی فقط در این آیات نیامده است.برای مشاهده ترجمه واقعی می توانید سایت پارس قرآن را نیز چک کنید.

حتی اگر هم ترجمه ارائه شده توسط شما ترجمه صحیح باشد یکی از دوستان نیز در جایی به این نکته اشاره کرده بودند:

قبل از ترکیب اسپرم و تخمک هیچ کسی از این که نتیجه (چه از نظر جنسیتو چه از نظرخصوصیات) چه در خواهد آمد, ندارد و با هیچ وسیله و تکنولوژی ای هم
قابل تشخیصنیست.تنها پس از لقاح و ترکیب آن دو میتوان نتیجه را بررسی کرد.ممکن
است حدس ها واحتمالاتی راجع به جنسیت و یا خصوصیات نطفه حاصل شده(قبل از لقاح) ازطریق بررسی سابقه فامیلی و ژنتیک زده شود ولی هیچ کدام قطعی نیست و در بسیاری موارد اشتباه ازآب در می آید.هنگام تشکیل نطفه 50 درصد ممکن است دختر باشد 50 درصدممکن است پسرباشد سایر خصوصیات و کدهای ژنتیکی نیز به همینطور اند.تاریخ : یکشنبه 23 بهمن 1390 | 11:01 ق.ظ | نویسنده : | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.